زوج درمانی با نوروفیدبک و بیوفیدبک در کلینیک تخصصی جایروس (فیلم زیرنویس)

 

زوج درمانی با نوروفیدبک و بیوفیدبک

زوج درمانی با نوروفیدبک و بیوفیدبک

سلام دوستان خوبم. سایت حاضر سایت فوق تصصی زوج درمانی ست. این سایت برای اولین بار در ایران به صورت بسیار تخصصی راه انداز شده و در واقع زیرمجموعه سایت مادر جایروس کلینیک می باشد. جایروس بزرگترین سایت مغز و اعصاب و روان کشور با صدها متخصص و فوق تخصص بیماری های مغز و اعصاب و روان در سراسر کشور است.

موضوع امروز: نقش نوروفیدبک و بیوفیدبک در زوج درمانی

تفاوت زوج درمانی با مشاوره ازدواج

متن امروز درباره زوج درمانی ست نه مشاوره ازدواج. این دو گرچه هم پوشانی داشته و هدفشان درک زوجین از هم است، در تعریف و تمرین با هم متفاوتند. زوج درمانی بیشتر با ریشه یابی مشکلات خانم یا آقا در گذشته سروکار دارد. یعنی، اگر خانمی با شریکش مشکل دارد، ممکن است ریشه آن اتفاقات یا عواطف ناخوشایندی باشد که در گذشته خودش یا طرف مقابلش وجود داشته. برعکس، در مشاوره ازدواج، بحث گذشته کمرنگ تر میشود و نقش زمان حال پررنگ است.

 اهداف زوج درمانی و مشاوره در ازدواج

هدف هر دو کنار زدن موانع روانشناختی یا احساسی بر سر رابطه زوجین است. اهداف کلی عبارتند از: کاهش تنش عاطفی، تغییر رفتار، تغییر واکنش به رفتار شوهر یا زن، پیدا کردن راهکارهای واقع گرایانه و قدرت بخشی به هر یک از زوجین در هدایت درست رابطه.

فیلم توضیح نوروفیدبک و بیوفیدبک (زیرنویس)

یک فیلم بسیار جالب و هیجان انگیز درباره دو فن آوری نوروفیدبک و بیوفیدبک داریم. در فیلم زیر (با زیرنویس)، مفاهیم و کاربردهای درمانی این دو فن آوری پیشرفته خیلی عالی توضیح داده شده. با هم ببینیم:

نقش نوروفیدبک و بیوفیدبک در زوج درمانی: ارتباط ذهن با بدن

زوج درمانی با نوروفیدبک و بیوفیدبک

بیونوروفیدبک نوعی آموزش مغز برای حفظ تعادل رفتار و انجام فعالیت های بیولوژیکی است. شاید شنیده باشید که می گویند با بالارفتن سن احتمال تغییر رفتار خیلی کم است. این سخن اغلب درباره مردان بیش از 40 سال درست از آب درآمده. اما علم نورو-بیوفیدبک طوری مغز را تربیت می کند که با تمرین و در جهت زندگی شادتر و سالم تر اجرای بهترین رفتار در پیش می گیرد.

در واقع، نورو-بیوفیدبک ارتباط بین ذهن و بدن را قوی تر می کنند. گاهی ذهن از بدن زیاده از حد فاصله می گیرد و رفتارها و اجرای فعالیت ها تحت کنترل ذهن مثبت نیستند. گاهی بدن گوش به فرمان ذهن نیست. نورو-بیوفیدبک ارتباط بین این دو را محکم و متعادل می کند.

زوج درمانی: درمان انواع اختلالات با نورو-بیوفیدبک

ممکن است مشکلات زوجین به علل زیر باشد. تمامی این مشکلات با نورو-بیوفیدبک قابل درمانند:

اعتیاد

اختلالات خواب

افسردگی و نگرانی، بی حوصلگی و دردهای مزمن

اختلال حواس، بیش فعالی و کم توجهی و غیره.

رفتارهای ناهنجار ناشی از اختلالاتی در سیستم عصبی

زوج درمانی: نوروفیدبک و بیوفیدبک

دوستی داشتم که ده سال پیش طلاق گرفت. می گفت سردردهای میگرنی شوهرش کلافه اش کرده بوده. همسر سابق او علاوه بر سردرد میگرنی و تنشی، از نظر اعصاب بسیار ضعیف بوده و انرژی چندانی برای شادبودن نداشته. در واقع، مرد او از اختلالات سیستم عصبی رنج می برده و خانم هم به جای صبر و تلاش برای درمان وی، فرار از آن زندگی پرتنش را انتخاب کرده بود.

وقتی داستان زندگی او را به خاطر می آورم، افسوس می خورم که چرا بعضی زوجین به جای مراجعه به بهترین کلینیک های درمان اختلالات نوروبیولوژیکی، فورا طلاق را به عنوان بهترین چاره انتخاب می کنند و عمری با خاطرات تلخ گذشته روزگار می گذرانند.

بیوفیدبک-نوروفیدبک آینه نمایش درون زوجین

در کنار اختلالات نوروبیولوژیک، الگوهای رفتاری و شیوه زندگی نیز بررضایت زوجین از هم تاثیرگذارند. برای درمان ، نباید به سادگی و فقط به قرص و دارو روی آورد. رفتارهای منفی شما در کنار استرس و سبک زندگی غلط می‌توانند سلامت شما را مختل کنند. بسیاری از محققان درمانگران و متخصصان حرفه‌ای به بدین موضوع پی برده اند. آنها می دانند که سیستم عصبی و رفتار بر اجرای فعالیت‌ها و بر سلامت ما اثر جدی می گذارد. به همین علت،  از ترکیب روانشناسی و فیزیولوژی (نوروفیدبک و بیوفیدبک) برای ریشه یابی مشکلات و زوج درمانی بهره می برند.

نورو-بیوفیدبک مانند آینه ایست که اتفاقات درونی مانند عواطف، ادراکات و احساسات یک شخصیت را نمایش میدهد. نوروفیدبک و بیوفیدبک به ما یاد می‌دهند که چگونه وضعیت فیزیولوژیکی و استرسمان را کنترل کنیم؛ و چگونه سطح توجه و فعالیت های مثبت مان را ارتقاء دهیم.

سیگنال های فیزیولوژیکی در زوج درمانی

در بیوفیدبک و نوروفیدبک، سیگنال های بیولوژیکی زیر ردیابی و تحلیل می شوند:

EEG (عملکرد مغز)

BVP: مربوط به قلب (دهلیز و بطن)

EMG: نوار عصب و عضله

ECG: نوار قلب

HRV: تغییر پذیری ضربان قلب

مرکز سکس تراپی و زوج درمانی جایروس

کلینیک سکس تراپی

اگر مایل به بهبود روابط با همسر یا شریک تان به بهترین و سریع ترین شکل ممکن هستید،  مجموعه فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان جایروس کلینیک اینجاست (کلیک کنید). در جایروس یا همان مجموعه کلینیک های آلومینا، می توانید پرتجربه ترین، خوشروترین و دلسوزترین کادر پزشکان زوج درمانگر، مشاوران برتر روانشناس، سکس تراپ، نورولوژیست، متخصص اختلالات خواب، مربیان نوروفیدبک و بیوفیدبک…را ویزیت کنید. آلومینا به فکر هزینه و وقت شما نیز می باشد. به علاوه، مطمئن باشید می توانید از تخفیف های ویژه بدون پورسانت و متناسب با بودجه تان برخوردار شوید.

با ما تماس بگیرید.

مریم اکبری زاده

شاد و امیدوار و سبز زندگی کنیم حتی در میانه …

زوج های شاد بمانید

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا