14 رفتار کلیدی برای یک ازدواج موفق

14 رفتار کلیدی برای یک ازدواج موفق

 

 

ازدواج های موفق در اثر یک معجزه اتفاق نمی افتند. وجود زوج های ناراضی در اطراف که شاید مشکلاتی مشابه مشکلات ما دارند دلیل بر آن نمی شود که نمی توان زندگی مشترک شادی را تجربه کرد. بلکه مهمترین عامل در خوشبختی یک زوج و موفقیت و پایداری یک رابطه نوع رفتار افراد در بورد با همدیگر است. در ادامه به 14 نکته رفتاری که در واقع کلید یک زندگی زناشویی موفق هستند می پردازیم. با ما همراه باشد.

  

 

ازدواج موفق
ازدواج موفق

به تحریک پیش از ارتباط جنسی بیشتر اهمییت دهید

 

اگر می بینید که مدام در نزدیک شدن به همسرتان عجله می کنید، سعی کنید این روند نزدیک شدن را کند کنید. مقداری زمان صرف تحریک همسرتان پیش از برقراری ارتباط حنسی کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، می بینید که هم شما و. هم همسرتان بیشتر به ارتباط جنسی تمایل پیدا می کنید.

با هم دیگر آشپزی کنید

 

لازم نیست هر پنج وعده ی غذایی باشد. سبزیجات تازه بگیرید و با هم سالاد درست کنید، یا در همکاری با هم در خانه پیتزا بپزید. تا وقتی با هم این کار(آشپزی) را انجام می دهید، فارغ از غذایی که می پزید، تنها همین باهم بودن است که مهم است.

پیام های دلبرانه برای هم بفرستید

 

تکنولوژی راهی فوق العاده برای در ارتباط بودن و ساختن درکی متقابل است. فرستادن پیام های جنسی در مورد رابطه زناشویی و وعده های کوچک دو نفره می تواند باعث جلب توجه بیشتر و تمایل برای وقت گذراندن اختصاصی با هم شود. اتفاقی که برای هر دو طرف صادق است.

یک روز را مرخصی بگیرید واستراحت کنید

 

زمانی که شما و همسرتان عمیقا احساس می کنید که هردو تان واقعا نیاز دارید مدت زمانی را بدون مزاحمت دیگران، فقط با هم سر کنید، یک روز را از کار مرخصی بگیرید. با هم به رخت خواب بروید، حرف های عاشقانه بزنید و فقط با هم بیشتر صمیمی باشید. هرچیزی که باعث می شود به هم نزدیک تر شوید.

از هم تشکر کنید

 

همه به کلمات پشت گرمی دنده نیاز داریم، به ویژه از طرف همسرمان.اما نگفتن و رها کردن چیزها به نظر ساده تر می آید. متخصصان ازدواج توصیه می کنند یک نقطه قوت شخصیتی یا کار خوبی را که همسرتان معمولا انجام می دهد را انتخاب کنید و به خاطر آن از او تشکر کنید. حتی اگر شده روزانه.

ازدواج موفق
ازدواج موفق

گاهی اوقات ارتباطتان را با تکنولوژی قطع کنید

 

برای یک شب هم شده گوشی های تلفن همراه خود را به اتاق خواب نیاورید. لبتاپتان، تبلتتان، هندزفری تان را در جایی دور از دسترس رها کنید، تا تنها چیزی که واقعا بین شما و همسرتان فاصله می اندازد تنها مالحفه ی رخت خواب باشد.

بهترین دوست هم باشید

 

گاهی اوقات در حالت “زن و شوهر ” نبودن سخت است. صحبت کردن در مورد بچه ها، برنامه های کاری و قبوض ماهانه ممکن است این اجازه را به زوجین ندهد. اما به محض اینکه دوتایی با هم بیرون می روید و باهم خوش می گذرانید، مثلا وقتی به شهربازی می روید یا به تماشای یک مسابقه می نشینید، می توانید به مرحله ی دوستی با هم برگردید. دوست بودن زن و شوهر ر کنار نقش همسری بسیار در تحکیم رابطه نقش دارد.

قرار ملاقات ها چهار نفره با دوستان مزدوج دیگرتان بگذارید

 

قرار ملاقات بین دو زوج بهانه ی مناسبی برای شیک پوشیدن گاه به پاه است. گاهی اوقات زوج ها در روابط طولانی دیگر تلاشی نمی ککن تا برای هم خوب وخوشتیپ به نظر برسند. اما زمانی که به دیدار دوستانتان می روید، کمی تمایل دارید که مقداری خوش تیپ کنید و خوب به نظر برسید. و البته زمانی در نظر همسرتان خوشتیبپ از همیشه به نظر برسید، احتمال نزدیک شدن رابطه و حتی برقراری ارتباط جنسی زیاد می شود.

با هم به سفر بروید

 

مدت کوتاهی دست از کارو زندگی بکشید و زمانتان را فقط به همدیگر اختصاص دهید. با هم به سفر بروید، یک خانه ی ساحلی نزدیک دریا کرایه کنید یا جتی شده اتاقی در هتلی در شهری نزدیک بگیرید.  مهم جای آن نیست بلکه نفس سفر است. باورتان نمی شود این کار چه تغییرات مثبت وعمده ای می تواند در رابطه تان ایجاد کند.

باهم دیگر ورزش کنید

 

فقط به این خاطر که شما ورزش سبک را دوست دارید و همسرتان عاشق زدن وزنه های سنگین است، این به آن معنی نیست که فاجعه ای رخ داده است. در باشگ(یا حتی اگر در خانه ورزش می کنید)اه با هم گرم کنید و سپس از هم جدا شوید.ورزش کردن با هم می تواند باعث تضمین مسئولیت پیری طرفین شود. متخخصان ازدواج بائر دارندکه باهم ورزش کردن چیزی از سایر زمان هایی که باهم سر می کنید کم نمی کند، هرچند ورزش کردن به صورت جداگانه ممکن است به این زمانی دوتایی ضربه بزند.

با هم قرار رابطه جنسی بگذارید

 

اینکه سر هردو شما شلوغ است مشکلی ندارد و طبیعی است. کاری کنید شکل زندگی برنامه ریزی محور برایتان مفید باشد و شروع کنید با هم قرار رابطه جنسی بگذارید. در واقع بهتر است حتی به صورت مکتوب آن را یادداشت کنی، مثلا به شکل کدی مخفی که خودتان دو نفر آن را می فهمید تا در طول زندگی تان در طول روز برای تان یادآوری باشد که چه قرار مهمی در خانه دارید. این اتفاق به هیجان و شور زندگی روزانه، هم زندگی مشترکتان می افزاید.

موقعیتتان را در اتاق خواب تغییر دهید

 

حال که وارد رابطه شده اید و ازدواج و زندگی مشترکتان آغاز شده، وقتی به مسئله ی رابطه ی جنسی می رسید، ذهن و فکر خود را محدود نکنید. زوج ها معمولا رابطه جنسی را به طوری برقرار می کنند که همیشه برای هردو شان جواب می دهد. امتحان کردن موقعیت های مختلف و متفاوت در رابطه جنسی باعث تازگی می شود و به شما کمک می کند کشف کنید چه چیزهای دیگری باعث تحریک شما می شود. مواردی مثل خروپف و خرخر یکی از زوجین گاهی سبب ناراحتی دیگری می شود که این موارد را حتما باید درمان کنید.

چیزهای کوچک را جشن بگیرید

 

اگر می دانید همیرتان امروز سر کار ارائه ی مهمی داشته، چیزی برای او را آماده کنید و وقتی به خانه می آید در احترام و افتخار و موفقیتش طی جشنی کوچک و خانوادگی به او بدهید. حتی یک چیز ساده و ارزان و بیارزش ها می تواند به او احساس خاص بودن بدهد.

ازدواج موفق
ازدواج موفق

در مورد نقاط قوت همدیگر باهم صحبت کنید

 

شاید دوست داشتید همسرتان آدم مرتب تری بود یا در مقابل دوستانتان انقدر خجالتی نبود. اما شاید همین ناتوانی های کوچک شخصیتی بود که در اول رابطه باعث جذب شما به او شده باشد.یکی از چیز هایی در که زوج های خوشبخت می بینیم این است که آنها تفاوت های همسر خود را می بینند و هرگز برای تغییر دادن همسرشان تلاش نمی کنند. چرا که با همه ویژگی ها، ضعف ها و قوت هایش، همسرشان برای خاص است. به جای دعوا بر سر استایل شخصیتی همسرشان، زوج های موفق و خوشبخت روی نقاط قوت همدیگر تمرکز می کنند و تلاش می کنند آنها را در هم قوی تر کنند.

مترجم و محقق : ندا ناصری

مراکز درمانی

بیشتر بدانید

1 دیدگاه دربارهٔ «14 رفتار کلیدی برای یک ازدواج موفق»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا